YCSM-1
YCSM-2
YCSM-3

заus

Основана во 2005 година, Linyi Yicai Digital Machinery Co., Ltd. (во понатамошниот текст како YDM) е водечки производител на машина за дигитално печатење во Кина, компанија официјално потврдена со CE, SGS, TUV, ISO сертификат, во последните 15 години, YDM е посветени на подобрување на перформансите на машината и способноста за сервисирање на терминалниот пазар, што ни овозможува да бидеме врвна фабрика во оваа област.

Прочитај повеќе
2008 година
 • Основана

  Основана

  Основана во 2005 година, Linyi Wanna Deyin Digital Products Co., Ltd.

 • Инженери

  Инженери

  YDM има повеќе од 10 искусни инженери.

 • Сервис

  Сервис

  YDM нуди 12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА на нашата UV машина за печатење.

 • Бренд

  Бренд

  WANNA DEYIN- е компанија истоимена марка, специјализирана за трговски бизнис од светот

РЕШЕНИЈА
Истражете повеќе можности за печатење Стакло, дрво, плочки, кожа, акрилик, PVC, метал, платно и др.
НАУЧИ ПОВЕЌЕ

жешкопроизвод

Вестиинформации

 • 03

  Кои се чекорите за дигитално печатење на печатачот YDM

  Ноември-05-2021 година

  Ако имате YDM печатач, овде ќе ви кажам како да го користите печатачот YDM за брзо дигитално печатење.Чекор 1 Дозволете им на вашите уметници кои создаваат сопствени дизајни врз основа на вашите барања и упатства на клиентите.Можеби ќе имате детална дискусија или состанок за да ја разберете вашата ...

 • 02

  Придобивките од инвестициите за печатење налепници

  Ноември-05-2021 година

  Печатењето на налепници е метод на маркетинг од старата школа.Па, зошто сè уште треба да инвестирате во тоа?Маркетинг, маркетинг, маркетинг!На секој бизнис му е потребна вистинската доза на маркетинг за да остане во живот.Додека методите на маркетинг се десетина пара, печатените налепници секогаш ќе...

 • 1

  Главата за печатење на Epson не излегува Отстранување на проблеми и чистење мастило

  Ноември-05-2021 година

  1. Не испушта мастило Чекорите за решавање проблеми се како што следува: ⑴.Проверете дали нема мастило во касетата со мастило и не затегнувајте го капакот на касетата со мастило ⑵.Проверете дали стегачот на цевката за мастило е отворена ⑶.Проверете дали кесите со мастило се правилно инсталирани ⑷.Проверете кој ...

Прочитај повеќе